Do dalšího dílu Na vlně podnikání přijal pozvání Jakub Jurových, Founder Deepnote – startup, který dostal největší seed investici v Česku a na Slovensku.

O epizodě

Do dalšího dílu Na vlně podnikání přijal pozvání Jakub Jurových, Founder Deepnote – startup, který dostal největší seed investici v Česku a na Slovensku. Chronologicky začneme u Jakubova studia Advanced Computer Science na Cambridge, kam zavítal po bakaláři na Masarykově univerzitě a pracovní zkušenosti ve Firefox.

Během studií se věnoval prvnímu startupu, a tak si povídáme o tom, jak zkombinovat hned několik aktivit, které vyžadují spoustu času. Po studiích se Jakub přestěhoval do Los Angels za prací CTO ve startupu Operam. Operam spolupracoval s Hollywoodem na tom, jak efektivně alokovat peníze na reklamu tak, aby propagovaný film zhlédlo co nejvíce lidí. Vytváření komplexních atribučních modelů není však snadné, povídáme si tak o tom, co vše se dá doměřit a jak vytvářet smysluplné metriky.

V rozhovoru uslyšíte, jak funguje Y Combinator – nejúspěšnější startupový akcelerátor na světě, jaké je projít si takovým akcelerátorem a proč je pro Jakuba a Deepnote klíčový rychlý růst startupu. Povídáme si o rozdílech pracovní kultury mezi Los Angeles a San Franciscem. V rozhovoru se také dozvíte, jak Jakub přistupuje k investicím a investorům a co jsou „smart money”.

Další díl Na vlně podnikání můžete zhlédnout na našem webu v sekci Podcasty nebo si ho poslechnout v mobilních aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Související